(FOTO) Velké Meziříčí má znalecký posudek na „esíčka“

Nově postavená zkratka na Třebíčské ulici ve Velkém Meziříčí si u řidičů vysloužila přezdívku „esíčka“ podle několika ostrých zatáček ve stoupání z centra města na Třebíč.

Už v květnu zastupitelé Velkého Meziříčí odhlasovali uvedení „esíček“ do původního stavu (více zde), nově postavenou zkratku odmítli udržovat krajští cestáři (více zde).

Zastupitelé města Velké Meziříčí už mají k dispozici zhruba třiceti stránkový znalecký posudek, který hodnotí současný stav.

Esíčka jsou podle autorů posudku z pohledu přínosů a negativ vhodnějším řešením než původní řešení. „Přeložka svým vedením nutí řidiče k pomalejší jízdě ve srovnání s původní trasou. Má tedy zklidňující efekt,“ stojí v závěru posudku.

Hlavním nedostatkem je podle posudku technický stav s několika nerovnostmi ve vozovce, které zhoršují plynulost a komfort průjezdu. Až se bude v budoucnu měnit mostní objekt přes železniční trať, bude nutné změnit nevyhovující parametry křižovatky s ulicí Družstevní.

AKTUALIZOVÁNO: Zastupitelé žasnou nad rychlostí s jakou se skrz Občasník šíří informace (více zde). Podle posudku „Z místního šetření pak vyplynulo několik nedostatků, které mají vliv na komfort jízdy, nikoliv však na bezpečnost (více zde)“. Vedení města vysvětlovalo: Jak vznikla esíčka? (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů