Krize primátorky: Kalina a Tomanec se pohádali v JVAKu?

Statutární město Jihlava dosud nevydalo žádné podrobnější informace k neplánovanému předání další části majetku s právem hospodaření části vodojemu v Pístově a to tak, že ředitel VAS, divize jihlava, přinesl klíče v pátek odpoledne na sekretariát primátorky.

Mělo se tak stát zhruba v polovině srpna.

Podle zápisu z jednání představenstva společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) to bylo doprovozeno zcela nevhodnou reakci místopředsedy představenstva Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL), což podle zápisu poškodilo jméno společnosti.

Předseda představenstva JVAKu Miroslav Tomanec (Fórum) pak absolvoval k této záležitosti jednání na VAS, divize jihlava s cílem, aby se takový postup již neopakoval a k témuž je v zápise vyzýván místopředseda představenstva Jaromír Kalina.

„Neobstojí argument, že se tak stalo na základě jeho červnového dopisu, neboť‘ majetek byl jako celek přebírán již 1.1,2019,“ stojí v zápise z jednání společnosti.

Bližší informace nebylo možno získat z důvodu nařízené mlčenlivosti orgánů městské obchodní společnosti s tím, že „výsledky jednání nebudou nikde zveřejňovat ani j jakkoliv komentovat do jejich schválení valnou hromadou“.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů