Krize primátorky: Na usmiřování koalice je informační embargo

Už jen dva týdny zbývají menšinové koalici pod vedením primátorky Karolíny Koubové (Fórum) na jednání s představiteli KDU-ČSL o podmínkách návratu lidovců do koalice. Na veškeré informace je vyhlášeno přísné informační embargo pod heslem „Ať se nic nedostane na Občasník!“

Za dva týdny bude řádné jednání Zastupitelstva na kterém bude potřeba „prohlasovat“ potřebná usnesení pro fungování města.

Z posledního jednání vyjednávacích týmů Fórum, ODS a TOP09 tak nejsou k dispozici žádné informace o pokroku politických jednání o podmínkách návratu KDU-ČSL do koalice.

Ještě před týdnem byli ochotní předsedové KDU-ČSL a ODS stručně komentovat průběh koaličních jednání : Návrat předsedy lidovců Jaromíra Kaliny sice byl ve hvězdách, ale nebyl nereálný (více zde).

Čím větší jsou problémy vládnutí na jihlavském Magistrátě, tím více klesá chuť místních politiků komentovat průběh nebo výsledky jednání.

Nepsané heslo: „Nerad bych si to přečetl za pět minut na Občasníku! ,“ je nyní základním motivem transparentnosti vládnutí na jihlavském Magistrátu.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů