MOTORPAL se odvolal proti soudnímu rozhodnutí o úpadku

fbAkciová společnost Motorpal se během čtyřiadvaceti hodin odvolala proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně.

Pokud by Motorpal měl trávit v insolvenčním řízení dobu delší než čtyři až pět měsíců, jeho odběratelé s ním s velkou pravděpodobností smluvní vztahy ukončí. Proto Motorpal jako dlužník navrhnul  soudu tzv. předbalenou reorganizaci ve smyslu insolvenčního zákona. Motorpal potřebuje neprodleně načerpat úvěrové financování, které je mu investor ochoten poskytnout pouze za předpokladu, že bude povolena reorganizace.

„Usnesení o úpadku v jeho současné podobě zásadně ohrožuje naplnění obou těchto cílů a prakticky znamená pro dlužníka vysokou pravděpodobnost, že se nepovede udržet v chodu dlužníkův podnik. Dlužník tak velmi pravděpodobně může skončit v konkursu pouze z důvodu zcela zjevně nesprávného závěru insolvenčního soudu ohledně vyplňování nevyplnitelných kolonek hlasovacího lístku,“ stojí v odvolání doručeném na Krajský soud v Brně.

Motorpal tak velmi pravděpodobně může skončit v konkursu pouze z důvodu zcela zjevně nesprávného závěru insolvenčního soudu ohledně vyplňování nevyplnitelných kolonek hlasovacího lístku věřitelů. Ve svém odvolání firma poukazuje na odborná soudní rozhodnutí, kde soudy v obdobné situaci povolily reorganizaci v návaznosti na předložení hlasovacích lístků bez údaje o datu přihlášení pohledávky, protože při hlasování před zahájením insolvenčního řízení takový údaj z podstaty doplnit nelze.

Firma žádá Krajský soud v Brně o neprodlené povolení reorganizace tak, jak bylo navrženo v polovině ledna.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů