Náměstkyně Mayerová (ANO): Schrekova kritika Gulášfestu je nefér a zcela lichá

Charitatitvní akce Gulášfest na jihlavském náměstí se stala silným tématem jihlavské politiky. Zastupitel Tomanec vyzval radní města ke vrácení dotace „ze svého“ do městského rozpočtu (více zde). Zastupitel Schrek rezignoval na vedení kulturní komise. K odstoupení Schreka (dokument zde) zaslala Občasníku stanovisko náměstkyně primátora Jana Mayerová (ANO).

Jeho (Schrekova -pozn. red.) kritika na zastupitelstvu, že nemá nikoho na komunikaci v době moji dlouhodobé nemoci je jednak nefér a zcela lichá. Tento člověk se mnou neměl zájem komunikovat ani v době, kdy jsem byla plně v procesu a jediná komunikace probíhala z mé strany. Nejsem si vědoma, že by aktivně za mnou chodil a diskutoval to, co by mělo být předmětem jednání kulturní komise. Ale možná mám jenom výpadky paměti. Kromě toho, pokud kdokoliv cokoliv urgentního z radnice potřebuje, tak se snažím řešit – a snažím se alespoň v omezené míře fungovat – ačkoliv mi to vůbec nedělá dobře a lékaři jednoznačně doporučují. Stejně tak měl možnost i p. Schrek kterou nikdy nevyužil.

Jana MayerováDůvod odstoupení považuji za pouhou záminku a neschopnost se povznést nad svoje osobní emoce a nad ztrátu pozice radního. Pokud mi je známo, má osobní problém s p. Skovajsovou, veškeré její žádosti o podporu ze strany města vždy razantně kritizoval a zamítal, úplně ignorujíce fakt, že tato nadace je jediná svého druhu v Jihlavě a pomáhá onkologickým pacientům – což považuji za velice žádoucí a hezké.  Finance které se Rada města rozhodla Nadaci darovat, navíc ex-post (tj nadace s tím nemohla počítat a musela stejně všechny náklady hradit předem sama) jsou normálním příjmem nadace a nad rámec toho, co Nadace na akci vybrala. Takže ohánění se politickým charakterem akce je nesmyslné a akorát podporuje šíření špatné nálady mezi lidmi.

A jen mně mrzí, že jsem si na chvíli myslela, že tento člověk by snad mohl být jedním z těch, kterým jde skutečně o víc než jenom osobní dobro a svoje ego. Velice mně to zklamalo stejně jako jeho reakce. Očividně mně naivita neopouští ani v pozdním věku. Další důkaz toho, že politika není mojí parketou. V dohledné době se určitě podle toho zařídím.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů