Necidova katastrofa: Radní svévolně pozměnili formát tištěného zpravodaje města

Politická krize ve Velkém Meziříčí eskaluje, katastrofa vládnutí starosty Necida pokračuje. Radní Libor Beneš z Necidova uskupení „To pravé Meziříčí“ pozměnil ustálený formát tištěného zpravodaje města a rubriku „Slovo radního“ pozměnil na „Úvodník“. I tak je krajně neobvyklé publikovat v Úvodníku společný názor hned čtveřice zastupitelů. Vliv starosty Necida je více než patrný, redaktorem městského zpravodaje je dlouholetý Necidův stranický zástupce Petros Martakidis, který má bohaté zkušenosti se slovními útoky na Necidovy politické oponenty.

ODS se musela v minulosti omlouvat za nepravdivá tvrzení na adresu hejtmana Jiřího Běhounka.

Text nazvaný „Úvodník“ podepsali Libor Beneš, Petr Juda, Jiří Michlíček a Michaela Salašová jako radní města.Přitom Petr Juda podle dostupných informací není členem Rady města, ale řadový zastupitel Velkého Meziříčí.

Radní Beneš, Michlíček, Salašová a zastupitel Juda ostře zaútočili na většinu zastupitelů města, kterou označili jako „pověstnou třináctku“. Pověstná třináctka představuje většinu členů městského zastupitelstva. Uskupení „To pravé Meziříčí“ se stále častěji ocitá v opozici proti třinácti zastupitelům. Po posledním zářijovém jednání už nemusí jít o třináctku, ale o patnáctku zastupitelů.

Uskupení „To pravé Meziříčí“ vedené starostou Radovanem Necidem předvedlo sílu svého politického vlivu na úsek medializace a komunikace Jupiter clubu jako vydavatele městského zpravodaje. Zatím není jasné, zda změnu odsouhlasila šéfredaktorka Martina Strnadová nebo ředitel Jupiter clubu Milan Dufek nebo redakční rada. I to, zda nějaké schvalování změny rubrik vůbec proběhlo.

 

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů