Právník Ondruš: Ukončení plné moci Jihlavy byl blesk z čistého nebe

Primátorka Jihlavy na tiskové konferenci po jednání Rady města Jihavy uvedla : „S advokátní kanceláří Ondruš jsme už uplynulého půl roku řešili několikrát, že Jihlavu bude zastupovat někdo jiný. Takže to není blesk z čistého nebe. I oni jako advokátní kancelář řešili, že z toho odstoupí“. (videozáznam přímo zde). Po vypovězení plné moci odstoupil náměstek Kalina (rezignační dopis přímo zde).

Na Nový rok 2019 vedení města spolu s právníky přebíralo provozování části vodárenského majetku Jihlavy
Zleva: Právníci Radek Ondruš a Miroslav Šianský, náměstek Petr Laštovička, primátorka Karolína Koubová, náměstek Jaromír Kalina a ředitel městských vodařů Jiří Benáček

Server Občasník požádal právní kancelář Ondruš o potvrzení slov primátorky Karolíny Koubové.

Můžete potvrdit slova primátorky „S advokátní kanceláří Ondruš jsme už uplynulého půl roku řešili několikrát, že Jihlavu bude zastupovat někdo jiný. Takže to není blesk z čistého nebe. I oni jako advokátní kancelář řešili, že z toho odstoupí“ ?

Judr. Radek Ondruš, bývalý právní zástupce Jihlavy :

Judr. Radek Ondruš

K Vašemu níže uvedenému dotazu sděluji, že skutečně je pravdou, že vedení Statutárního města Jihlavy (SMJ) zvažovalo výměnu advokátní kanceláře a za tímto účelem si dokonce nechalo zpracovat jedno nebo více odborných stanovisek k účelnosti a hospodárnosti tohoto kroku. Tato stanoviska má SMJ k dispozici. A naší advokátní kanceláři (AK) nebylo nikdy řešeno ukončení spolupráce ani jsme nebyli nikdy informováni o tom, že by SMJ měla ve věcech, kde jsme zastupovalo zastupovat jiná AK.

Nevím s kým s naší AK mělo být jednáno a kdo konkrétně měl o ukončení zastupování jednat. Já se pouze vyjádřil, že pokud nás bude chtít SMJ vypovědět, je to jeho právo, které nemusí odůvodňovat.

      Není pravdou, že naše AK chtěla od smlouvy odstoupit – taková úvaha je zcela nepravdivá. Bylo by proti advokátní etice, pokud bychom chtěli ukončit zastupování z jiných než zákonných důvodů (jsou pouze dva a to neplacení nebo ztráta důvěry) navíc za situace, kdy SMJ spory vyhrává by to bylo i nelogické.

        Pro mně osobně to blesk z čistého nebe byl, neboť jsem se o rozhodnutí Rady města (RM) dozvěděl poprvé od Vás dne 27.6.2019. a na základě tohoto rozhovoru jsem kontaktoval následující den p. primátorku, která mně Vaše slova potvrdila. Vzhledem k tomu, že právo odvolat plnou moc (PM) je právem klienta, po důvodech jsem se nepídil a ostatně mně ani nebyly sděleny. Jediné co jsem se k věci dozvěděl bylo ze záznamu tiskové konference SMJ dne 28.6.2019.

Nikdy před tím, se mnou tato věc projednávána nebyla a naše kancelář ukončení spolupráce neiniciovala.

AKTUALIZOVÁNO

Předseda jihlavské ODS David Beke nevidí důvod pro svolání mimořádného červencového zastupitelstva (více zde). Opozice připravuje žádost o svolání mimořádného zastupitelstva města (více zde)

Rezignační dopis předsedy Městské organizace KDU-ČSL Jihlava Jaromíra Kaliny na funkci náměstka primátorky najdete přímo zde , usnesení Městské organizace KDU-ČSL jako dokument přímo zde. Primátorka Karolína Koubová nechtěla sdělit, kdo vybral nového právního zástupce Jihlavy (více zde). Předseda jihlavské ODS David Beke nevidí důvod pro svolání mimořádného červencového zastupitelstva (více zde). Opozice připravuje žádost o svolání mimořádného zastupitelstva města (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů