RADEK a JANA: Opozice dostala sochy na jihlavském náměstí

Dvojice cyklostojanů na jihlavském náměstí má od Štědrého dne jména Radek a Jana po představitelích opozičního hnutí ANO Radku Popelkovi a Janě Mayerové.  „Rozhodl jsem se, že pojmenuji dvě ze mnou navržených příšerností (chápej cyklostojany) na Masarykově náměstí po zastupitelích vítězné opoziční strany,“ oznámil na svém profilu na sociální síti radní David Beke.

Právě opoziční zastupitelka Jana Mayerová nazvala sochy na jihlavském náměstí příšernostmi. Opoziční lídr Radek Popelka pak dostal svoji sochu jako druhý patrně proto, aby byl počet pojmenovaných soch sudým číslem.

„To je dobré! Budeme aspoň strážit radnici,“měla radost opoziční zastupitelka Jana Mayerová. Mezi opozicí a radním Davidem Beke se politicky zajiskřilo na prosincovém jednání zastupitelstva. Opozice navrhla odvolání radního Bekeho jako druhého radního do dvojice k náměstkovi Jaroslavu Vymazalovi. Odvolávání z rady města musí být údajně po dvojicích, aby počet radních i po odvolání zůstal lichý. Když se nepovedlo odvolat náměstka Vymazala, opoziční lídr Popelka stáhl druhý návrh na odvolání radního Beke.

 

Názor opozičního lídra Radka Popelky na pojmenování cyklostojanu po své osobě Občasník zjšťuje.

„Nyní tak mohou zastupitelé sloužit občanovi každou vteřinu, každou minutu, ve dne i v noci, za slunka i za deště. Pohlídají pejska, podrží kolo, pohrají si s dětmi a poskytnou oporu každému, kdo o ni požádá,“ odůvodnil pojmenování cyklostojanů radní Beke na svém profilu v sociální síti.

„Vím, je to čest mít na náměstí sochu, ale myslím, že si ji oba zaslouží,“ dodal radní Beke.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů