Starosta Polné: další jednání blokuje právník Jihlavy

MIROSLAV MAREŠ

Starosta Polné Jindřich Skočdopole informoval v diskusi polenského zastupitelstva (4.2. 2015) o situaci ve vodárenství. V místním zpravodaji byla publikována informace právní kanceláře SVAK Jihlavsko (AK Chudoba), reakce právní kanceláře Jihlavy se už do zpravodaje nedostala. Starosta Polné Jindřich Skočdopole vysvětlil zastupitelům Polné situaci ve vodárenství:

„Ministr vnitra zrušil dvě rozhodnutí Krajského úřadu. Ministr vnitra řekl, že rozhodnutí ruší. Teď se čeká, jak Ministr vnitra rozhodne o vyplacení finančních prostředků ve výši 42 milionů korun. Taková je pravda. Když Krajský úřad rozhodl, že má Svazek zaplatit 42 milionů korun vyšlo to hned druhý den v novinách. V žádných novinách jsme se nedočetli, že Ministerstvo vnitra potažmo Ministr vnitra zrušil několik rozhodnutí, které udělal  krajský úředník.

Jednání s Jihlavou byly čtyři, prvně vypadaly velmi vstřícně,  další jednání se  blokují tím, že právník Jihlavy řekl, že na rozhodnutí Ministra vnitra udělají rozklad. 

Pořád byl Svazek pranýřován, že on byl ten který situaci zavinil. Nyní se karta obrací. Jihlava tyto věci získaná rozhodnutím Krajského úřadu vydá. Dopis, který odeslal pan Ondruš  respektive pan Šianský dostanou zastupitelé tento týden.“

Stanovisko Statutárního města Jihlavy, případně jeho právníků doplníme, pokud se jej podaří získat.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů