VÍME PRVNÍ: Končí Tomanec? Radní hledají nového šéfa vodařů

Radním města Jihlavy zřejmě došla náhle trpělivost s činností Miroslava Tomance v čele městské firmy Jihlavské vodovody a kanalizace. Svým usnesením nařídili radní města připravit výběr předsedy představenstva městské vodárenské společnosti.

Město Jihlava zatím nevydalo k činnosti Rady města žádnou tiskovou zprávu, už déle než měsíc se nekonají ani pravidelné tiskové konference po jednáních Rady města Jihlavy.

Předsedou představenstva obchodní společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace je zastupitel Miroslav Tomanec (Fórum). Ve funkci je podle Obchodního rejstříku od 1.1.2019. Místopředsedou představenstva je Jaromír Kalina (KDU-ČSL), který na konci června rezignoval na funkci náměstka primátorky. Od konce června nahradil náměstka Petra Laštovičku (ODS) v tříčlenném představenstvu Jiří Šlejtr (ODS).

Miroslav Tomanec

Miroslav Tomanec ve funkci předsedy představenstva řídil městskou společnost jako vojenskou jednotku, kdy část informací byla „režimového charakteru“ (více zde).

Nedávno Miroslav Tomanec rezignoval na členství v majetkové komisi, kterou vede zastupitel Jaromír Kalina (více zde).

Předseda představenstva Miroslav Tomanec a místopředseda představenstva Jaromír Kalina se pohádali na schůzi představenstva (více zde).

Od léta je plnění úkolů při jednání představenstva městské vodárenské společnosti ovlivněno událostmi dne 22.7. 2019, kdy výkonný ředitel společnosti Jiří Benáček náhle při jednání s předsedou představenstva Miroslavem Tomancem onemocněl a od té doby je v pracovní neschopnosti.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů