VÍME PRVNÍ: Primátor obhlíží spalovny ve Švýcarsku

AKTUALIZOVÁNO Primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD) je na služební cestě v zahraničí. Podle informací Občasníku je místem jeho pobytu Švýcarsko, kde obhlíží stav a fungování malých spaloven. Služební cestu primátora neorganizuje město Jihlava. Z vedení města je mimo Jihlavu pouze primátor, jeho náměstci normálně pracují.

Cílem pracovní cesty bylo seznámení se s různými systémy nakládání s odpady v zahraničí. Účastníci měli v programu přednášku o nakládání s odpady v Německu (Mnichov), prohlídku bioplynové stanice ve Švýcarsku,
přednášku o nakládání s odpady ve Švýcarsku (Bern), exkurzi do zařízení na energetické využití odpadu v Bernu, exkurzi do menšího zařízení na energetické využití odpadu v Untervazu a prohlídku překladiště v Samedanu.
Primátor Rudolf Chloupek dohlíží nad činností odboru životního prostředí Magistrátu města Jihlavy a je v čele předsednictva Sdružení obcí Vysočiny, které se zabývá ISNOVem, tedy Integrovaným systémem nakládání s odpady na Vysočině. „Účelem cesty bylo seznámit zodpovědné zástupce samospráv na Vysočině s výhodami a problémy systémů, které fungují v těchto zemích, kde je právě nakládání s odpady a vůbec vztah a chování k životnímu prostředí na vysoké úrovni,“ sdělil mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů