Wölfl : Nemohu se vyrovnat s tím, jak v Jihlavě otočili kormidlem

Městys Luka nad Jihlavou odešel ze Svazu vodovodů a kanalizací (SVAK) Jihlavsko rok po odchodu krajské metropole. Vodárenského majetku má zhruba desetkrát méně než Jihlava. Správní rozhodnutí Krajského úřadu Kraje Vysočina o povinnosti vydat vodárenský majetek tak přišlo dříve než u Jihlavy.


Viktor Wölfl 

„Nějak se stále nemohu vyrovnat se situací, že Jihlava ve sporu se SVAKem náhle otočila kormidlem. SVAK Jihlavsko dobrovolně nic nevydává! Jedině pod nátlakem. A Jihlava náhle změní přístup a řekne: „nebudeme na ně tak tvrdí“,“ prohlásil starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl.

Za uplynulé volební období byl podle Wölfl  nejpracovitějším náměstkem Jaromír Kalina, který odpracoval řešení vodárenské problematiky. „Nevidím do té úřednické části Magistrátu, kdo tam co dělal. Samozřejmě Jihlava měla svoje advokáty, ale ti pracovali pod nějakým politickým vedením. A to Kalina odpracoval,“ tvrdí Wölfl.

Mezi Lukama nad Jihlavou a Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko bude do budoucna jenom smluvní vztah. SVAK Jihlavsko totiž uplynulých pět let využíval vodárenský majetek Luk nad Jihlavou.

„Svazek jsou obce, dva úředníci, technik a možná účetní. Svazek je soubor obcí a paradoxně samosprávy některých obcí ve SVAKu tvrdí, jak se Jihlava k nim špatně chová. Ale přece nemohou čekat, že Jihlava nebo Luka nad Jihlavou jim bude něco odpouštět! Oni nám za pět let neodpustili ani špendlík,“ řekl Wölfl.

Mezi Lukama nad Jihlavou a SVAKem Jihlavsko nedošlo v poslední době k žádným oficiálním kontaktům o budoucích vztazích a dalších možnostech spolupráce. „Možná, že v Jihlavě k nějakým kontaktům došlo. Už podle těch vyjádřeních na tiskové konferenci,“ naznačil Wölfl. Obchodní spolupráce se SVAKem Jihlavsko by podle Wolfla šla v budoucnu navázat jen velmi těžko. Už kvůli mnohaletým průtahům s vydáním vodárenského majetku. „Každá budoucí smlouva se bude podrobně zkoumat našimi advokáty, neumím si představit, že by to šlo bez nich,“ uvedl Wolfl.

Provozování vodárenského majetku Luk nad Jihlavou dostane na starosti městská vodárenská společnost Vodovody a Kanalizace (VaK) Loucko. Luka nad Jihlavou stále usilují i o finanční vypořádání se SVAKem Jihlavsko v řádech stovek milionů korun.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů