Žďár nad Sázavou hledá nový způsob hospodaření s odpady

Do tří měsíců by měla být hotova „Strategie rozvoje odpadového hospodářství“ města Žďáru nad Sázavou. Radní města za studii zaplatí necelých sto tisíc korun.

Na základě podrobné analýzy současného hospodaření s odpady dostanou radní a zastupitelé města návrh dalšího rozvoje odpadového hospodářství s ohledem na zákonné povinnosti města. Součástí objednávky je i ekonomická analýza současných nákladů města na obyvatele nebo tunu vyprodukovaného odpadu.

Strategie rozvoje odpadového hospodářství by měla doporučit vhodné změny pro nakládání s odpady včetně zapojení živnostníků a motivaci obyvatel města k třídění odpadu.

Součástí strategie bude i návrh komunikační kampaně pro obyvatele města.

Město Žďár nad Sázavou zavedlo loni v září „zkušební“ čtrnáctidenní svoz odpadu v některých městských částech. Původně měl být zkušební svoz vyhodnocen „před zimou“, později město tuto zmínku odstranilo z webových stránek zmínku z webových stránek.

„Zkušební“ období pokračuje i v roce 2021: občané některých části města platí poplatek ve stejné výši, město jim ale poskytuje služby nikoliv v týdenní, ale čtrnáctidenní frekvenci.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů