Magistrát zakázal průjezd Henčovem, hříšníkům pomůže dobrá výmluva

klikatá silniceOblíbenou řidičskou zkratku z průmyslové zóny přes osadu Henčov směrem na Brno a Velké Meziříčí už půjde používat jen s dobrou výmluvou při silniční kontrole policejními orgány. Magistrát města Jihlavy osadí přijezdovou komunikaci do osady Henčov dvojicí dopravních značek „Průjezd zakázán“.

Značka „Průjezd zakázán“ u osady Henčov je naprosto neúčinným úředním pokusem zajistit klid a pohodu Henčova. Začátek a konec pracovní směny poznají obyvatelé osady podle šňůry aut, které pravidelně projíždí osadou.

Řidičům stačí uvěřitelná výmluva

Pokud se rozhodnou strážníci městské policie nebo policisté kontrolovat dodržování zákazu průjezdu, pak řidičům postačí uvěřitelná výmluva typu „jedu od kamaráda z Henčova“ nebo „hledám / sháním osobu XY“.

Vyhláška označená jako 294/2015 Sb., výrazně ulehčuje pozici lidem, kteří vjedou do ulice ohraničené zmíněnou zákazovou cedulkou, aniž by tam z nějakého důvodu potřebovali zastavit.

Dřívější výklad vyžadoval jako důvod vjezdu složení nebo naložení nákladu vozidla. Tato podmínka však ze silničních pravidel zmizela. Řidič zastavit nemusí, ale je třeba, aby své jednání dobře zdůvodnil.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna