(VIDEO) Lidový milicionář Pavlík skončil, hnutí ANO odvolalo svého krajského lídra

Lidový milicionář Josef Pavlík skončil jako náměstek ve vedení kraje Vysočina. Hnutí ANO odvolalo svého krajského lídra, který nevysvětlil své členství v Lidových milicích před listopadem 1989.

Pro odchod Pavlíka hlasovalo 30 zastupitelů, proti jich bylo devět a zbývající dva se hlasování zdrželi. Krátce před krajskými volbami zatajil lídr hnutí ANO svou minulost v Komunistické straně Československa (KSČ). V jeho přihlášce do KSČ byl údaj o vstupu do Lidových milicí, což byla ozbrojená složka KSČ, jejími členy se mohli stát spolehliví a prověření členové strany.

Lídr hnutí ANO Josef Pavlík poskytl i krátké vyjádření před jednáním zastupitelstva.

Lídrovi hnutí ANO Josefu Pavlíkovi se nepodařilo vyvrátit informace serveru Občasník o kariéře v ozbrojené složce totalitního režimu. Naopak soud považoval členství Josefa Pavlíka v Lidových milicích za prokázané. Pavlík se proti verdiktu odvolal.

Ještě v prosinci Pavlíka ochránili koaliční zastupitelé, když návrh opoziční KDU-ČSL nepustili ani na pořad jednání. Na únorovém jednání zastupitelstva už koalice milicionáře Pavlíka odvolala.

Odvolání sledovali jako diváci i poslanci Monika Oborná a Radek Zlesák. Oborná je krajskou předsedkyní hnutí ANO, Zlesák je místopředsedou.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna