Výborný (ČSSD): Prohlášení primátorky mě urazilo

Na jihlavské radnici začalo hledání náhradníků do koalice primátorky Karolíny Koubové . Z opozičních lavic byla oslovena Česká strana sociálně demokratická (ČSSD), kterou zastupují bývalý primátor Rudolf Chloupek a zastupitel Martin Hyský.

První reakce z ČSSD nejsou vůči primátorce zrovna příznivé:

„Házet špínu na minulé vedení ukazuje slabost současního vedení,“ uvedl předseda městského výboru Vratislav Výborný. Výborný tím reagoval na prohlášení „osiřelého“ vedení radnice po odchodu KDU-ČSL z koalice (prohlášení přímo zde).

Vratislav Výborný (vpravo) a zastupitel Rudolf Chloupek

Předsedovi Výbornému vadí v prohlášení zbytku koalice například pasáž “ o „práci nové koalice začala měnit tvář našeho města, kdy jsme připravili projekty, které mohou vrátit naše město mezi města příjemná, krásná a bezpečná. Zvedáme dlouholeté výzvy a začínáme je konečně řešit: Územní rozvoj, revitalizace sídlišť, ekologickou stopu průmyslové zóny a tak dále.“

„Zatím dělají projekty, které jsme připravili my,“ stručně konstatoval Výborný.

Pokud bude mít primátorka Koubová zájem, dostane se jí přijetí na zasedání městského výboru ČSSD, kde může přednést své návrhy.  

A po té patrně nezůstane jenom u rozhodnutí městského výboru: „Máme mechanismy, jak se zeptat členské základny,“ naznačil předseda Výborný.

Pokud se primátorce Koubové nepodaří získat podporu sociální demokracie, nemusí mít dostatek hlasů na své straně pro odvrácení hlasování o odvolání z pozice primátorky města.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna