Vysočinská konference ČSSD: Za nejlepší volební výsledek místopředsednické křeslo?

cssdVysočinská ČSSD se týden po parlamentních volbách sešla na krajské konferenci ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku, aby zhodnotila výsledky voleb a zvolili si nové vedení. Delegáti konference do svého čela opět zvolili staronového předsedu Mgr. et Bc. Petra Krčála.

Vysočinští sociiální demokraté zároveň otevřeně a emotivně diskutovali o výsledcích voleb. Přestože ČSSD na Vysočině získala nejlepší výsledky ze všech krajů v zemi, shodla se drtivá většina přitomných. že je třeba stranu radikálně změnit. Odhlasovali proto usnesení, v němž požadují okamžitý odchod strany do opozice a svolání mimořádného sjezdu v nejbližším možném termínu. V dalším usnesení vyzvali stávající vedení strany k rezignaci.

Podle informací Občasníku rokovali delegáti krajské konference o možnosti požadovat křeslo místopředsedy strany jako formy ocenění volebního výsledku na Vysočině. „Nechal bych to bez bližšího vyjádření,“ řekl Občasníku staronový předseda vysočinské ČSSD Petr Krčál.

Petr KrčálDalší usnesení krajské konference ČSSD na Vysočině už směřovala do budoucnosti. Konference tak vyzvala vedení krajské organizace k rychlému zahájení příprav na komunální volby.

„Strana se nachází v hluboké krizi, ale tady na Vysočině má pevné a zdravé jádro. A věřím, že se dobře připravíme na komunální volby, které nás čekají příští rok. To je teď pro mne nejdůležitější úkol“, komentoval své zvolení a diskuzi na konferenci Krčál.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna