Advokátní komora nepotvrdila kárnou žalobu na Ondruše

Česká advokátní komora nepotvrdila informaci o podání kárné žaloby na bývalého právního zástupce Jihlavy Radka Ondruše. Informace o podání kárné žaloby se objevila na profilu uskupení Fórum Jihlava v průběhu podzimního jednání Zastupitelstva města Jihlavy:

“ Z našeho pohledu porušuje AK Ondruš stavovskou etiku hned v několika úrovních jednání, například v současnosti ztěžuje spolupráci na předání spisu nové právní kanceláři a z našeho pohledu i neoprávněně fakturuje. Je velmi pravděpodobně zdrojem úniku informací. Za roky působení na úřadě získala AK Ondruš v součinnosti s určitými politiky velmi neochvějnou pozici, jež demonstruje především snahou o přímý politický vliv.(…) Na AK Ondruš podáváme v tuto chvíli kárnou žalobu a činíme další kroky,“ stojí v prohlášení uskupení Fórum Jihlava (více zde).

Dopustí-li se advokát porušení povinností stanovených právními předpisy, popř. smlouvou mezi jím a klientem, může v návaznosti na intenzitu porušení dojít ke vzniku disciplinární (kárné) odpovědnosti, případně odpovědnosti hmotněprávní – odpovědnosti advokáta za škodu.
Má-li někdo pochybnosti o správném jednání advokáta, může na něj podat stížnost České advokátní komory. Přijímání, evidování a vyřizování stížností (a to nejen na advokáty, ale i na advokátní koncipienty a zaměstnance Komory) zajišťuje kontrolní oddělení Komory .

“ Kárnou žalobu na AK Ondruš Vám potvrdit nemohu, protože žádná kárná žaloba na JUDr. Radka Ondruše v této souvislosti podána není,“ sdělila mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková.

Česká advokátní komora (ve zkratce ČAK) je stavovským sdružením advokátů. Její sídlo je v Praze a má pobočku v Brně. Členství v ní je pro všechny advokáty ze zákona povinné, a jedná se tak o největší právnické profesní sdružení samosprávy v České republice.

Jejím posláním je vykonávat samosprávu advokacie a tím chránit a garantovat kvalitu právních služeb poskytovaných advokáty.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů