AMPLE STRIKE 2017 prověří schopnosti Náměště jako základny NATO

I letos budou nad Vysočinou dunět motory vojenských letadel při cvičení Ample Strike 2017. Kromě českých  strojů se vojenského cvičení zúčastní také polský Suchoj Su-22 nebo německé Tornádo. Američané přislíbili strategické bombardéry B-1B a B-52, které budou působit z domovské základny v Anglii.

Není vyloučena ani účast českého stroje L-159 v kamufláži legendárního stroje Spitfire nebo bitevního vrtulníku Mi-24 v kamufláži Alien Tiger.

vrtulník alien tiger

 

Vojáci budou ke svojí činnosti využívat vojenské výcvikové prostory Boletice a Libavá, 22. základnu vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, 21. základnu taktického letectva Čáslav, Správu letiště Pardubice a 15. ženijní pluk v Bechyni.

Hlavním cílem je sladění výcviku předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek v mnohonárodním prostředí. Nedílnou součástí je také prověření schopností Host Nation Support (HNS). Režim HNS znamená poskytnout hostitelskou podporu a zázemí v režimu vojenských aktivit NATO při plánování vojenských aktivit států NATO. Piloti si procvičí své schopnosti během doplňování paliva za letu.

Mapa cvičení AMPLE STRIKE

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů