(ANKETA) Velké Meziříčí chce postavit halu na krajských pozemcích, Kraj Vysočina by musel vrátit státní dotaci

Jako střet zájmů místní a krajské politiky vypadá záměr výstavby sportovní haly pro míčové sporty v areálu Světlá ve Velkém Meziříčí. Město Velké Meziříčí podepsalo smlouvu se společností Cuboid Architekti, která zpracuje architektonickou studii a projektovou dokumentaci pro společné územní a stavební povolení.

Počítá se, že halu budou primárně využívat tyto sporty: volejbal (3 kurty na šířku a 1 centr kurt), házená, futsal, basketbal a tenis. Studie má také prověřit možnosti umístění dvou atletických drah a prostoru pro doskočiště, a také umístění lezecké stěny.

Hala by měla mít nad centr kurtem výšku 12,5 metru a nad zbývající plochou 9 metrů. Počítá se také s tribunami pro 400 diváků (z nich 300 k sezení). V požadavcích je také zhruba šedesát parkovacích míst.
Město požádalo Kraj Vysočina o prodej pozemku nad hotelovou školou a připravuje žádost o dotaci z Národní sportovní agentury.

Na pozemcích, kde chce město Velké Meziříčí postavit halu se nachází lesopark, který byl v letech 2018 – 2021 revitalizován (odstranění, ošetření a výsadba dřevin, založení trávníků) v rámci projektu „Revitalizace parku u objektu hotelové školy Světlá – Velké Meziříčí“; tato revitalizace byla částečně financována z Operačního programu Životní prostředí 2020 – 2024.

Kraji Vysočina byla poskytnuta dotace ve výši 871 382,57 Kč, kterou by musel vrátit Státnímu fondu životního prostředí (desetiletá udržitelnost projektu). Zastupitelstvo města Velké Meziříčí dne 16. 04. 2024 na svém 12. zasedání schválilo závazek, že v případě odkupu předmětných pozemků uhradí Kraji Vysočina částku ve výši vrácené dotace, tj. maximálně ve výši 871 382,57 Kč.

Hlasovat můžete v anketě na sociálních sítích:

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů