Autokarový zájezd Jemnice k policejnímu vyšetřovateli korupce a podplácení

Město Jemnice může sestavit vedle listinných důkazů požadovaných policejním vyšetřovatelem i seznam potenciálních svědků z řad místních občanů, kteří se vyjadřovali nebo vyjadřují k možné korupci a podplácení v místním zastupitelstvu. Policejní vyšetřovatel v Jindřichově Hradci rád všechny svědky vyslechne do oficiálního protokolu.

Předvolební agitace místních aktivistů vyrábí jedno podezření za druhým. Stačí mít jiný politický názor na dobrý život na Jemnicku a jste okamžitě na seznamu možných cílů politické agitace proti revitalizaci zemědělského areálu na okraji Jemnice.

Cocoa Beach Bus Tour & Travel Tour Groups | Westgate Cocoa Beach Pier

Svědectví místních aktivistů v policejních protokolech budou velmi důležité pro posouzení skutečného stavu věci. Svoboda projevu garantovaná ústavou se netýká pomluv a i když mají politici menší ochranu osobnosti než běžný občan a musí strpět i přiměřenou míru kritiky, nemusí strpět bezdůvodné pomluvy. A výroky o „zkorumpovaných nebo podplacených zastupitelích“ si určitě zaslouží pečlivé vysvětlení.

Dobré mravy politické neumožňují tolerovat korupci a podplácení v místní politice, proto musí platit „padni, komu padni“: od starosty až po posledního zastupitele.

Policejní vyšetřovatel může chtít podrobné vysvětlení výroků o korupci a podplácení od těch, kteří je veřejně vykřikují na sociálních sítích nebo veřejných jednáních zastupitelstva. Poskytnout pomoc policejnímu vyšetřování korupce a podplácení pak patří mezi společensky důležité jevy. Proto se městský autobus vypravený z Jemnice se svědky na podání vysvětlení k policejnímu vyšetřovateli jeví jako nezbytný. Policie může svědkům poskytnout i policejní doprovod na výlet z Jemnice do Jindřichova Hradce.

A výsledek autokarového zájezdu svědků z Jemnice na policejní služebnu v Jindřichově Hradci může být zajímavý: může rychle dojít k překvalifikování skutku z uplácení na pomluvu. Ani v předvolební kampani nejde říkat věci bez důkazů a sdělovat o jiném nepravdivé informace.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů