Bod obratu: Medvědi začnou hrát, Pelhřimov chystá fond pro výkonnostní sport

logo Lední medvědiKrizová situace v pelhřimovském hokeji přichází do bodu obratu k lepšímu. Dvě a půl hodiny diskutoval fanclub Ledních medvědů s vedením hokejového oddílu o situaci. Besedu navštívili jako veřejnost i místní zastupitelé: Josef Doubek (ODS) a zástupci opoziční Změny pro Pelhřimov Pavel Hájek a Renata Marková. Z politiků přišla mezi fanoušky hokeje ještě předsedkyně ANO Bohumila Kobrlová. Výsledek? Medvědi začnou od poloviny října hrát domácí zápasy (první 17.10. proti Děčínu) a místní politici vytvoří zvláštní fond pro podporu výkonnostního sportu. Z něj by měl čerpat především fotbal a hokej. Ostatním sportům ve městě finančně pomohla změna sportovní koncepce města.

Čtveřice hlavních problémů na zimáku

V současné době (počátek října) jsou čtyři hlavní problémy v pelhřimovském hokeji: ceny za hodiny ledu, rozdělení ledu, exkluzivita reklamy na mantinelech a spolufinancování II. ligy hokeje:

1. Ceny za hodiny ledu

Hokejový A-tým má cenu ledu 1700 Kč za tréninkovou hodinu. To je nejvíc ze všech subjektů.

2. Kabiny

Mládež hokejových medvědů (děti věku III. třídy ZŠ) sdílí hokejovou kabinu s A-týmem. Jde o rozhodnutí nového správce zimního stadionu. Dosavadní hokejovou kabinu mládeže dostal na stálo přidělenou hokejový kroužek HC Pumy – neregistrovaný subjekt na zimním stadionu.

3. Exkluzivita pro partnery na mantinelech

Na mantinely může umisťovat reklamy kdokoliv: za manipulační poplatek si koupí plochu na mantinelu od správce stadionu a prodají ji pak svému reklamnímu partnerovi. Vedle sebe se tak mohou ocitnout na mantinelu konkurenční firmy každá za jinou reklamní cenu. S výší příspěvku na sportovní reklamu roste i požadavek na zajištění exkluzivity.

4. Spolufincování II. ligy městem

Letošní rok má pelhřimovský hokej jistotu finančních příspěvků jen do konce roku. Co bude po Vánocích se neví. Rozpočet města se schvaluje až v únoru. Není jasné, jak bude financován výkonnostní hokej v lednu, uprostřed rozehrané sezóny. Při diskusi veřejnosti s vedením klubu naznačili místní politici možnost vzniku fondu pro financování výkonnostního sportu ze kterého by město spolufinancovalo ty nejúspěšnější sportovce města ve vrcholových soutěžích. Uvažuje se o fotbalu, hokeji a mimořádně úspěšných jednotlivcích.

Mentorem radní Doubek

Určitým mentorem a tvůrcem přátelského prostředí mezi radnicí a příznivci hokeje by se mohl stát radní Josef Doubek (ODS). Jeho hlavním úkolem bude vymýtit z hokejového prostředí konkurenční nevraživost i vzájemnou snahu Ledních medvědů a Pum se zklividovat v konkurenčním souboji.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů