Bude se stupňovat úřední bitva o rantířovskou galvanovnu?

areál M-KovoRantířovská galvanovna má nepravomocné stavební povolení od jihlavského stavebního úřadu. Dá se očekávat svolání jednání místního zastupitelstva a bouřlivé rokování o dalším postupu obce. Na které úředníky se povalí stížnosti? Co napíše obec do odvolání proti stavebnímu povolení? Podání odvolání se dá očekávat i vzhledem k všeobecné bojové náladě veřejného mínění v Rantířově.

Čtyřicetistránkové dodatečné stavební povolení rantířovské galvanovny je četba na několik jarních večerů. Pečlivé zdůvodnění dává jen málo prostoru k případnému odvolání.

Nejnovější nářky jsou nad vzdáleností galvanovny od rodinných domků. Podle místních aktivistů jde o třicet metrů. Vzdálenost místa budovy plánované galvanovny od rodinných domků v Rantířově se dá změřit na mapě. Kdo si dá tu práci s mapou rychle zjistí, že jde o stovky metrů, nikoliv třicet metrů jak tvrdí místní občanští aktivisté.

Menší nadějí pro Rantířov je všeobecné zklidnění situace. Na areálu firmy M-kovo je vidět péče řádného hospodáře: Na střeše výrobních hal jsou panely solární elektrárny, budovy jsou zateplené a řádně udržované. Naprosto jinak vypadá zbývající část areálu, který je pozůstatkem hospodaření bývalého Agrochemického podniku. Budovy tu vypadají jako v dobách reálného socialismu osmdesátých let.

Veřejné mínění Rantířova tak do jisté míry bojuje s podnikatelskou prosperitou soukromé firmy. Galvanovna je do jisté míry zviditelněním této podnikatelské prosperity. Nová pracovní místa v galvanovně by se místním občanům líbila jenom v případě, kdyby galvanovna stála jinde než v Rantířově.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů