Černý (ODS): Pro své rodiče chci COVID-19 očkování

Krajský zastupitel Vysočiny a lékař Radek Černý nedávno prodělal onemocnění COVID-19. Černý je připraven vypomoci při očkování obyvatel v kraji Vysočina.

-Stát a kraje začínají s očkováním proti COVID19, připravuje se i propagační kampaň. Jak to hodnotíte?

Osvěta za smysluplné očkování, protože jenom to je světlo na konci tunelu, měla začít už ve stejné době jako antikampaň desinformačních webů, konspirátorů  a politických hochštaplérů. Ale vzhledem k tomu, že naše vláda od loňského jara „podělala“ co se dalo, tak to zpoždění ( osvětová kampaň by měla začít od února ) mě nepřekvapuje.

Podívejte, v Izraeli už naočkovali za  dva týdny milion lidí. EU nabrala lehké zpoždění, ale ve většině zemí to dohánějí. Podle evropského registru jsou  naočkovány k dnešku např. v Německu statisíce lidí. My jsme se s naší troškou v řádech tisíců očkovaných do registru ani nedostali.

A tak se jako obvykle musí hledat viník na koho hodit, že Česko objednalo vakcíny pozdě, a proto málo. Tak dle premiéra za to může ta „zlá EU“. Předpokládám, že i Kalousek. My jsme dle něho „best in covid“. To je pravda, v současnosti se žádná jiná země tak vysokými čísly nakažených a nemocných nemůže pochlubit. Tak to je, když šikovný národ řídí nemehla. Vypovídající o vládním diletantství je i to, že první manuál na proces očkování byl vydán až 23.12.2020! Ale vlastně to byla jenom prázdná schránka s nadpisem. Tak byla představena druhá verze a po pár dnech už třetí. Tam je uvedeno, že s očkováním širší veřejnosti se počítá až od července! ANO, vítejte v České Republice!

-Hodláte se nechat naočkovat v první vlně nebo v poslední vlně očkování?
Nedávno jsem prodělal COVID jako řemen, takže hned se očkovat nebudu. S odstupem si nechám zkontrolovat hladinu protilátek, pokud bude nízká, obratem se nechám naočkovat. Ale např. moje rodiče, kteří patří do rizikové skupiny a onemocnění se jim prozatím vyhnulo, chci naočkovat okamžitě jak to bude možné. Chci pro ně to nejlepší. 

-Je potřeba očkovat rychle. Kolik pacientů byste zvládl naočkovat za hodinu?
Pokud budu požádán, abych vypomohl v očkovacích centrech, rád to udělám. Jen zatím to bohužel vypadá, že nebude potřeba tolik lidí, protože není čím očkovat. Rychlost? To není závod.  Déle než samotný vpich, trvá natažení a dávkování vakcíny. A byrokracie při očkování pacienta.

-Máte nějakou dobrou radu pro hejtmana Vysočiny?
Kraj se dnes chová, stejně jako v první vlně, tak i v případě očkování, mnohem pružněji a efektivněji. Víc stability a méně zmatků v řízení.  Ono mu nic jiného nezbývá, na vládu se spolehnout nemůže. To už se prokázalo opakovaně, jak s distribucí ochranných pomůcek, tak zapojením krajských složek IZS k pomoci v domovech seniorů, i tam, kde to odmítla armáda. A hlavně, moje pozitivní hodnocení a poděkování patří minulému vedení a hejtmanu Běhounkovi,  tak i současnému v čele s V. Schrekem. Neřeší se politika. Nikoho by ani nenapadlo, zneužívat této těžké situace a nahánět osobní politické bodíky, jako když důležité informace pro chod státu zveřejňuje premiér nikoli  z pozice úřadu vlády, ale z jakéhosi obskurního ANO-propagandistického pořadu „Čau lidi.“ To je úroveň!

Sleduji jednotlivé kroky vedení kraje Vysočina, a sám bych nic zásadního lépe neuměl udělat, tak nemám potřebu našemu panu hejtmanovi radit. Snad jen to, aby se nechal co nejdříve naočkovat. A přidávám nabídku. Jsem připraven mu vakcínu aplikovat rychle a bezbolestně.

-Máte nějakou dobrou radu pro ministra zdravotnictví?
K tomu se už raději nebudu vyjadřovat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů