COVID-19 karanténa čeká desítky úředníků i starostu s místostarostou Ždáru n. S.

Potvrzený případ výskytu nákazy COVID-19 v prostorách radnice Žďáru nad Sázavou spouští karanténu osob v rizikovém kontaktu. „Z vedení města jsme v karanténě já a pan místostarosta Klement, paní místostarostka Řezníčková nikoliv,“ uvedl starosta města Martin Mrkos.

Starosta Mrkos i místostarosta Klement se cítí normálně, na dotaz Občasníku uvedli, že nepociťují žádné příznaky výskytu COVID-19.

Karanténa se může týkat více než tří desítek osob z prostředí žďárské radnice. „Úřad bude normálně fungovat dál,“ uvedl mluvčí úřadu Matěj Papáček.

V pondělí má proběhnout pravidelné jednání radních města. Program jednání má pouhých sedm bodů, nic urgentního. Je tak možné jak odložení jednání radních města, tak i náhradní hlasování starosty Mrkose a místostarosty Klementa „z karantény“ formou videokonference.

Během víkendu byly prostory žďárské radnice vydezinfikovány nanotechnologií (více zde). Dezinfekce nástřikem nanotechnologie v místě ošetření zničí veškeré virové i bakteriální zárodky, které by se na povrch dostaly. Nástřik nanotechnologie vytvoří na povrchu ošetřeného materiálu ochrannou vrstvu o tloušťce 150–300 nanometrů (miliardtin metru), která zůstává pevná a stabilní, dokud ji někdo mechanicky neodstraní. 

Další opatření k výskytu COVID-19 na žďárské radnici záleží na rozhodnutí Krajské hygienické služby.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů