Demotivace odtahových služeb k pomoci v nouzi přetrvává

Nové letní ceníky asistenčních služeb způsobily velké rozladění a demotivaci na straně odtahových služeb při poskytování služeb motoristům v nouzi. Právě na kvalitě spolupráce asistenčních a odtahových služeb závisí rychlost pomoci motoristům v nouzi. Obvykle postačí přemístit nepojízdné vozidlo do nejbližšího autoservisu. Cenu za tuto pomoc si platí motoristé přímo v ceně povinného ručení, bez kterého není možné vyjet na silnici.

Demotivace odtahových služeb z nových smluvních cen asistenčních společností je tak velká, že neúměrně protahuje čekání motoristy na pomoc v nouzi. Asistenčním službám se často nedaří sehnat pomoc v adekvátním čase.

V pěkném letním počasí čekání motoristy v nouzi na pomoc a odvoz nepojízdného vozidla není tak stresující jako za podzimních deštivých plískanic nebo zimních bouří.

Do nových ceníků asistenčních služeb s odměnami pro odtahové služby se už několik let nepromítají rostoucí náklady na zaměstnance a pohonné hmoty. Ceny rostou, odměny za dobrou práci stagnují.

Několik větších odtahových služeb už zaslalo výpověď ze smluvních vztahů jako reakci na nové ceny. Další váhají.

Budoucnost pomoci motoristům v nouzi záleží na kvalitních obchodních vztazích mezi asistenčními službami a odtahovými službami.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů