Deska na jihlavském náměstí není „zúřadovaná“

Vedle průhledů do podzemí se na jihlavském náměstí objevil další záhadný předmět ve tvaru desky. „Zatím to není zúřadované, ale myslím, že si najde samo svůj život,“ prozradil náměstek jihlavského primátora Milan Kolář. „Zúřadování“ desky půjde na pořad jednání červencové Rady města Jihlavy. Deska na náměstí je povolena odborem dopravy.

Na desce pravidelně skotačí v odpoledních hodinách děti, deska jim slouží jako hřiště. Skutečným záměrem je ale fungování desky jako malého pódia. „O produkci zatím nikdo nepožádal,“ uvedl mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

Deska

 

„Finanční prostředky ve výši cca 30.000,- jsme našli na kapitole Zdravé město, které také bude toto „pódiátko“ spravovat a hojně užívat, pochvaluje si náměstek Kolář. Na „pódiátku“ už hrála i hudební kapela nebo zde vystupovali peruánští indiáni.

„Mě se ta deska nelíbí, navíc vůbec není podle původního návrhu,“ prohlásil oblastní předseda KDU-ČSL Jihlava Petr Piáček.

Smyslem desky je fungovat jako pódium

 

„Já bych mu přál do vínku život! Věřím, že se dožiju toho, že na něm bude hodně divadel pro děti a hodně muziky za málo peněz,“ přál si náměstek Kolář.

“ Toto však je doufám nějaké provizorium nikoliv konečná podoba. Jihlavské náměstí by si zaslouží architektonický skvost, nikoliv dřevěnou desku bez soutěže,“ prohlásil lidovec Piáček.

„Oživit náměstí tím, že tam upadnou vrata od stodoly je rozhodně zajímavý nápad. Jsen přesně nechápu význam čtyř laviček, které desta odsunula do pozadí. Májí tvořit zázemí pro umělce nebo je to prostor pro očekávané diváky a posluchače?,“ uvažoval lídr opozice Radek Popelka (ANO).

Spolek Vivat Jihlava: Kdo platí poplatky?

Umístění dřevěné desky s velkými rozměry přímo pod Morový sloup v Jihlavě je z pohledu práva jde o zábor veřejného prostranství. Zábor veřejného prostranství by zřejmě měl být i zpoplatněn.

„Při záboru veřejného prostranství má být zveřejněno, kdo zábor provádí, na jak dlouho a kdo je odpověná osoba,“ uvedla předsedkyně spolku Vivat Jihlava Zdeňka Heřmanová.

„Pokud ji tam instalovalo město Jihlava a usilovalo tím o co nejefektivnější veřejnou investici, pak by dřevěná deska měla být základovou deskou jakéhosi „inclusive pointu“, kde by byla terénní služba pracovníka Agentury pro sociální začleňování, sociálního pracovníka, psychologa adiktologa a člena Měststké policie, kteří by se věnovali nějčastějším návštěvníkům Morového sloupu přímo na místě, neboť Masarykovo náměstí je v současné době dle našeho názoru vyloučenou lokalitou a dle našeho názoru je třeba co nejychleji řešit právě tuto věc,“ dodala Heřmannová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů