Dobré mravy protestů spolku Lesnov proti Magistrátu

Institut dobrých mravů je jednou z nejstarších právních zásad. Boni mores v římském právu byly chápány ve smyslu zachování pravidel slušnosti převzatých od předků.

Pojem dobrých mravů je vykládán jako způsob jednání, mravnost – souhrn zásad určujících chování a jednání lidí v určité společnosti. Je složité zjistit obsah slov dobré mravy. Z pohledu práva se jedná o pojem právní, který je součástí právního řádu. Dobré mravy utváří samostatný morální systém. Existují v rámci celé společnosti, ale zároveň je můžeme nalézt i v určité profesní oblasti. 

Může jít o obrázek tree a nature

Spolek Lesnov přitloukl své politické prohlášení na informační cedule hornické naučné stezky. Samotná stezka začíná prvním zastavením na konci ulice, kde spolek sídlí. Na samotném sídle spolku Lesnov žádné vyjádření nevisí. Cedule s politickým prohlášením spolku visí jen a pouze na hornické naučné stezce.

Protestovat proti záměrům města s výstavbou hornického skanzenu je zaručeno petičním právem garantovaným Ústavou České republiky.

Dobré mravy pak ovlivňují způsob provedení: přitlučení politického prohlášení spolku Lesnov na informační cedule naučné stezky může být v rozporu s dobrými mravy. Cedule naučné stezky jsou majetkem města Jihlavy, tedy majetkem veřejným.

Spolek Lesnov by se tak mohl svých práv domáhat více cestou úřední než cestou politického aktivismu. Ovšem politický aktivismus přitáhne větší pozornost veřejnosti než úřední jednání.

Je věcí Magistrátu, jak dokáže ochránit majetek města před útoky politických aktivistů. Magistrát disponuje dostatečným aparátem úředníků k umravnění politických aktivistů do patřičných mezí. Stačí nastolit řád a pořádek i při projednávání výstavby hornického skanzenu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů