DOKUMENT: Spolupráce provincie Hubei s Krajem Vysočina ve zdravotnictví

Zastupitelé Kraje Vysočina schválili strategický dokument o výměně poznatků mezi Komisí pro zdraví a plánování rodiny čínské provincie provincie Hubei a Krajem Vysočina.

Diplomatickým jazykem se zde hovoří o snaze obou stran navrhnout navrhnout rámec. „v němž, mohou společně zvažovat podrobné návrhy na spolupráci v oblasti zdravotnictví a lékařství na bázi rovnosti a vzájemného prospěchu.“

Dokument zavádí neurčitý pojem „tradiční lékařství“, který může být definován různě. Tradičním lékařstvím může být míněno vědecké lékařství založené na odborné lékařské diagnostice pacienta pomocí přístrojů. Stejně tak může být pod pojmem „tradiční lékařství“ chápáno „tradiční čínské lékařství“, které bylo definováno v třicátých letech minulého století.

fb1

 

Tradiční čínské lékařství je v řadě evropských zemí vnímáno  negativně především pro absenci lékařského odborného vzdělání. Dostává se na úroveň alternativní léčby a léčitelství.

Léčitelství je vnímáno jako dvojče medicíny. V podobě tzv. alternativní medicíny se rychle rozvíjelo i ve 20. století, ale teprve koncem tohoto století spolu s kritikou vědecké medicíny nastal nevídaně prudký rozmach nových, „alternativních“ diagnostických a léčebných metod. yslové a léčitelské schopnosti. V současně době jsou nerozšířenějšími metodami  „tradičního čínského lékařství“  akupunktura a bylinkářství (homeopatie).

Alternativní medicína a léčitelství představují dnes z hlediska zdraví národa závažný problém, protože jejich metody jsou vědecky sporné.

DOKUMENT: ZdravotnickememorandumHubeiVysocina

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů