Dotace z radnice nedorazila v očekávané výši, FC Slovan HB kompletně rezignoval

Druhý největší fotbalový klub na Vysočině přišel kompletně o své vedení. Celý výbor FC Slovan Havlíčkův Brod Ondřej Pavlas, Tomáš Tůma, Ján Bdžoch, Martin Křišťál i Roman Zeman oficiálně potvrdili své rezignace. Následně rezignovali i trenéři. Klub ruší zimní tréninkový program. „Na zimní turnaje měli děti odjet začátkem ledna, ale asi neodjedou. Čeká se na valnou hromadu klubu,“ řekl předseda oddílu Ondřej Pavlas.

Valná hromada FC Slovan Havlíčkův Brod může v krajním případě rozhodnout i o rozpuštění klubu.

Na podzim výbor pohrozil rezignací, pokud město neposkytne dotaci na provoz klubu ve výši 1.850.000,- Kč. Místo 1,85 milionu přišlo jen 1,7 milionu Kč. Klub čeká nejistá budoucnost.

„S naším rozpočtem (cca 4.000.000 Kč) nejsme nadále schopni zajišťovat soutěže mužů a zejména soutěže mládeže, ve kterých se momentálně nacházíme,“ stojí v klubovém prohlášení o důvodech rezignace vedení FC Slovan Havlíčkův Brod.

Fotbalisté FC Slovan patrně nedokáží udržet ani sportovní středisko mládeže. To znamená pád dvou ročníků do krajského přeboru a dalších dvou až do I.A třídy. Také by chtěli hrát v příštím roce dorosteneckou ligu a mužskou divizi, protože jinak by žákovské ročníky neměli směrem nahoru návaznost.

Odlišný přístup města k fotbalu a hokeji

Havlíčkobrodští fotbalisté naříkají nad odlišným přístupem místních politiků k fotbalu a hokeji jako velkým sportům ve městě. Nedávné finanční kontroly odhalily v hokeji to co, „všichni věděli“. Drtivá většina hokejové dotace pro mládež šla na mzdy trenérům mládeže a popřípadě hráčům A-týmu. “ V tomto ovzduší jsme prostě očekávali, že zastupitelé jednak nechají sportovce z BK dostávat dotace podle stejných zásad jako je dostávají ostatní sportovci „, stojí v rezignačním prohlášení vedení fotbalového oddílu.

Pohled vedení města Havlíčkův Brod najdete zde

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů