Dukla Jihlava chystá nové klubové logo na hokejových dresech

AKTUALIZOVÁNO Pro příští sezónu přijde Dukla Jihlava s novou podobou klubového loga na hokejových dresech. Informace Občasníku potvrdilo i vedení města, které jako akcionář musí definitivní podobu loga odsouhlasit.

„Je fajn, když Dukla Jihlava připomíná významné výročí šedesáti let v Jihlavě. Logo pro play-off bylo povedené, k navrhovanému řešení bych měl výhradu k umístění číslice 60. Chtěl bych výběr z vícero návrhů,“ řekl náměstek primátora Jaromír Kalina (KDU-ČSL).

Podle informací Občasníku by klubové logo by mělo mít zhruba následující grafickou podobu:

„Ježišmarjá, to logo je hrozné. Vypadá jako sousedská pozvánka na narozeninovou oslavu,“ prohlásil lídr opozice Radek Popelka (ANO), když se seznámil s podobou loga na Občasníku.

Lídr opozice Radek Popelka vidí v grafické soutěži velký prostor pro soutěživého ducha radního Beke, kterému opozice překazila plány a vize s architektonickou soutěží na přestavbu zimáku. „Místo architektonické soutěže za desítky milionů může radní Beke vyhlásit grafickou soutěž na nové logo,“ uvažoval zastupitel Popelka.

„Je vidět, že jej na rozdíl od projektu a studie zimního stadionu dělal skutečný odborník. Vyjádření pana Popelky a pana Kaliny beru jako populismus a snahu o zviditelnění. Jako veřejně činné osoby by se buď neměli k věcem, kterým nerozumí, vyjadřovat nebo by si k tomu měli přizvat odborníka. K návrhu loga, které je zde vyobrazeno v možné 3D variantě: Za mě jednoznačně palec nahoru. Koresponduje to s celosvětovým trendem v oblasti výročních log hokejových klubů. Za poslední dobu je vidět, že grafika DUKLY šla výrazně nahoru a to při zcela minimálních nákladech. Je vidět, že někomu na značce DUKLA záleží a je ochoten i za málo dát DUKLE něco navíc. Díky za to, vážím si toho!,“ sdělil radní David Beke.

„Představované logo se mi zdá být klasické, nikoho by snad nemělo urážet. Necítím se být odborníkem na navrhování podobných záležitostí, obvykle se řídím svými pocity. I z tohoto důvodu bych raději vybíral z více návrhů,“ řekl primátor Jihlavy Rudolf Chloupek.

Mezi opozičními zastupiteli je o novou podobu loga velký zájem.

„Novou grafickou podobu bych určitě chtěl vidět, zatím mi ji nikdo neukázal,“ řekl opoziční zastupitel Zdeněk Faltus (ANO).

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů