Fanoušci Dukly píší projektantovi zimáku: odpověď zveřejníme!

Věrní příznivci hokejového klubu HC DUKLA JIHLAVA se obrátili s dopisem na projektanta rekonstrukce zimního stadionu ing. Vladimíra Žáka:

zimákDovolte mi Vás požádat o vyjádření k Vašemu projektu rekonstrukce HZS v Jihlavě, pokud je toto možné.
Jmenuji se a jsem jeden z tvůrců Otevřeného dopisu radním a zastupitelům ohledně přestavby HZS. Jak jistě víte, pomalu každý den se objevují nové a nové studie. Miliony se přihazují a dnes už jsme skoro na jedné miliardě korun. My fanoušci HC Dukla podporujeme rekonstrukci takovou, aby vzniklý stánek skvěle reprezentoval náš milovaný klub.
Samozřejmě nepodporujeme zbytečné plýtvání veřejnými financemi a hlavně vypisování dalších architektonických soutěží. Cítíme, že neustálé odklady ohrožují existenci klubu HC Dukla.
Váš projekt je jediný s platným stavebním povolením, proto vás prosíme o Vaši krátkou reakci na naše tři otázky, protože zatím nám na ně nikdo nebyl schopen odpovědět.
1) Co vše je ve vašem projektu v dnešní době nevyhovujícího respektivě potřeba předělat dle platné legislativy a standardů?
2) Kolik by zhruba stálo přepracování projektu ?
3) Je to možné zrealizovat, tak aby zůstalo v platnosti stavební povolení?

Za Vaši odpověď Vám velice děkuji a s přáním hezkého dne

Za fanoušky HC Dukla Jihlava

(konec dopisu)

Projektant Žák telefonicky přislíbil Občasníku vyjádření i odpověď pro příznivce klubu. „Zatím se ke mě žádný dopis fanoušků nedostal,“ sdělil architekt Žák. Dopis fanoušků Občasník postoupil přímo k jeho rukám s žádostí o kopii odpovědi pro Občasník.

V pondělí 25.4.2016 obdržel server Občasník odpovědi od projektanta Vladimíra Žáka

1)      Co vše je ve vašem projektu v dnešní době nevyhovujícího respektive potřeba předělat dle platné legislativy a standardů?

Odpověď: od úterý minulého týdne ( od 19.4.2016 – pozn. Občasník) máme přislíbeno zástupcem Magistrátu, že nám bude sdělena změna zadání, tzn jaké změny jsou požadovány.

2)      Kolik by zhruba stálo přepracování projektu ?

Odpověď: cena projekčních prací bude odvislá od rozsahu požadovaných změn.

3)      Je to možné zrealizovat, tak aby zůstalo v platnosti stavební povolení?

Odpověď: Pokud nedojde k navýšení objemu stavby (zvětšení půdorysných rozměrů, nebo zvýšení střech) je objekt možné (na předmětnou stavbu je vydáno stavební povolení s nabytou právní mocí) kolaudovat v režimu tzv. „změny stavby před dokončením“. Ostatní změny, např. navýšení počtu šaten, změna umístění buffetů atd. se do popsaného režimu vejde a je tedy legální. Tento způsob je obvyklý u velkých staveb a je (pokud jsou splněny deklarované podmínky !) pro všechny zúčastněné nejjednodušší, neboť nejrychlejší.

Jakmile je dozvím jaké změny zadavatel požaduje, mohu na Vaše dotazy odpovědět přesněji. S pozdravem

Vladimír Žák

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů