Fotbalové šatny ve VM jsou v kolizi s termíny desetimiliónové dotace

Veřejná zakázka na rekonstrukci šaten velkomeziříčského fotbalového klubu za jedenadvacet milionů korun byla úspěšně vyhlášena na 1.5.2015 s termínem pro podání nabídek do 25.5.2015. Dne 25.8.2015 město Velké Meziříčí vyhlásilo vítězem zakázky firmu BUILDINGcentrum – HSV, s.r.o.

stadion VM

Předmětem vyhlášené veřejné zakázky je zhotovení stavby spočívající v rekonstrukci a stavebních úpravách stávajícího dvoupodlažního objektu, který slouží jako zázemí a šatny a přístavbu nového zčásti jednopodlažního a zčásti dvoupodlažního objektu. Součástí předmětu veřejné zakázky je také výstavba lávky pro pěší, spojující stavbu s chodníkem ulice Sokolovská.

Časový rozpor – stihne se to?

Termín pro dokončení stavby je konec listopadu, tento termín je ale v kolizi se zadávací dokumentací. Stavební firma má na dokončení stavby pět měsíců. Pokud staveniště převzala na přelomu srpna až září, pak termín dokončení pak vychází na jarní měsíce roku 2016.

Limitem dotace listopad 2015

Podle zadávací dokumentace je veřejná zakázka realizována v rámci investiční akce „Zázemí a šatny fotbalového stadionu ve Velkém Meziříčí“ spolufinancovaná z programu Státní podpora sportu pro rok 2015 – PROGRAM 133510. Pokud nedojde poskytovatelem dotace k umožnění prodloužení termínu dokončení, je termín dokončení 30. 11. 2015 termínem limitním.

Opozice bude žádat vysvětlení

Termínový rozpor sportovní stavby neumí vysvětlit ani představitelé velkomeziříčské politiky.

„Využiji možností člena kontrolního výboru, “ stručně komentoval informaci Občasníku předseda velkomeziříčských lidovců Pavel Pešek.  Místostarostu Velkého Meziříčí  Josefa Komínka se nepodařilo zastihnout, čerpá řádnou dovolenou.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů