(FOTO) Igráček připomene sudetské Němce, oběti zákeřné vraždy

Dva sudetské Němce zařadí mezi své postavičky Igráček. Igráček je hračka ve formě malé plastové figurky nejčastěji lidské postavy, která představuje nejrůznorodější lidské činnosti. Hračka byla velmi oblíbená v někdejším socialistickém Československu a v zemích východního bloku v době před listopadem 1989.

Nové postavičky Igráčka budou představovat posledního majitele zámku ve Šluknově v severních Čechách  Ervína Leopolda Nostitze – Rienecka, který panství spravoval v letech 1935 – 1945 a Ing. Františka Bienerta, zakladatele místní turistiky. Sudetští Němci Nostitz-Rieneck a František Bienert se stali v devadesátých letech obětí vraždy, pachatele se podařilo dopadnout a čin objasnit až v roce 2003. Pachatel dostal trest odnění svobody na čtrnáct let.

Fenomén IGRÁČEK představí populární figurku v nejrůznějších povoláních a charakterech, v historických i moderních variantách. Návštěvníci výstavy na zámku ve Šluknově uvidí ukázku výroby figurky a seznámí se s historií i současností oblíbené české hračky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů