Hnutí ANO potvrdilo předvolební slib podpory multifunkční haly

Čtyři roky starý předvolební slib hnutí ANO podpory výstavby Horácké multifunkční arény stále platí. Do celostátního volebního programu hnutí ANO pro volby v roce 2017 s názvem „Teď nebo nikdy“ se politická podpora pro jihlavský hokejový stadion dostala spolu se záměrem výstavby fotbalového stadionu v Brně Za Lužánkámi, Národního tréninkového centrum Věry Čáslavské pro gymnastiku v Praze nebo rychlobruslařského areálu Martiny Sáblíkové v Novém Městě na Moravě.

Podle informací Občasníku se bude během jara vyjednávat o konkrétní výši příspěvku od státu i Kraje Vysočina. V obou případech by mělo jít o maximální možnou výši příspěvku ve výši kolem tří set milionů korun. Jihlava by měla financovat výstavbu Horácké multifunkční arény ve výši šesti set milionů korun. Celkem by tedy mělo jít o částku kolem miliardy a dvou set milionů korun.

„Hnutí ANO od počátku podporuje výstavbu sportovní haly v Jihlavě. Podmínkou úspěchu tohoto finančně náročného projektu je zajištění vícezdrojového financování. Podpora od Kraje Vysočina musí být řešena systémově s jasnými pravidly, které nebudou diskriminovat zbylá města a obce Vysočiny a umožní jim přístup k obdobné podpoře jejich projektů,“ uvedla krajská předsedkyně hnutí ANO Monika Oborná.

“ S paní poslankyní Obornou jsme průběžně v kontaktu, takže jsem samozřejmě rád, že i nadále trvá její podpora, tedy podpora hnutí ANO. Jde o nejen finančně náročný projekt, který ale svým významem a dosahem daleko překračuje hranice města i kraje, projekt o jehož přípravu se zajímají i v zahraničí. Je to projekt, který doplní krajskou infrastrukturu z pohledu sportovních, kulturních i společenských akcí. Projekt, který zcela nepochybně posune celý náš kraj Vysočina o notný kus dopředu,“ řekl manažer výstavby Hokejové multifunkční arény David Beke (ODS).

Vyjádření Spolku fanoušků Dukly Jihlava i manažera výstavby arény Davida Beke doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů