Hokejový trénink pelhřimovských Pum vedl jihlavský Tomáš Kotrba

První listopadový pátek se na tréninku hokejového kroužku HC Pumy Pelhřimov objevil vytrvalý kritik poměrů v mládežnickém hokeji Tomáš Kotrba. A to přímo na ledové ploše s bruslemi na nohou. Ledová plocha se pomyslně rozdělila na dvě poloviny: na jedné polovině vedl trénink Ivan Padělek jako trenér HC Pumy Pelhřimov. Druhou skupinu vedl Tomáš Kotrba. Jedno z dětí ve skupině Tomáše Kotrby mělo na sobě dres jihlavského spolku Sport Hokej Vysočina, ve kterém je Tomáš Kotrba místopředsedou. Nabízí se domněnka o možnosti tréninku i jiného spolku než toho, který je uveden na rozpise využití ledové plochy.

fb

Kotrba: podám oznámení policii!

Tomáš Kotrba ještě na jaře vyvíjel aktivity ke změnám způsobu přestupů v českém hokeji. Situaci v jihlavské Dukle popisoval na semináři v prostorách Parlamentu České republiky. Svými aktivitami se snaží změnit prostředí mládežnického hokeje.

Jakmile si Tomáš Kotrba všiml přítomnosti Občasníku na pelhřimovském stadionu, přerušil trénink a oznámil: „Pokud se fotografie někde objeví, podám oznámení na stalking!“  Dále už byl aktivní místopředseda pelhřimovského spolku HC Pumy Jaroslav Samek. U vrátného žádal vykázání Občasníku z prostor zimního stadionu s tím, že jde o soukromý trénink. Přítomnost veřejnosti dělá spolku HC Pumy Pelhřimov viditelné problémy. V minulosti se pelhřimovský spolek ohradil proti fotografování tréninků dětí na zimním stadionu. Cílem bylo zřejmě zakrývat před veřejností protekční systém práce s mládeží při výchově hokejových talentů. 7

Není jasné, jak se jihlavský Tomáš Kotrba dostal na ledovou plochu pelhřimovského zimního stadionu jako trenér během tréninku HC Pumy.

„Tomáš Kotrba není v seznamu trenérů s platnou trenérskou licencí,“ sdělil sekretář vysočinského hokejového svazu Antonín Micka. Sekretář Micka upozornil, že Český svaz ledního hokeje nemůže dohlížet na kvalitu a trenérské obsazení v soukromých klubech mimo svazové struktury. V Dukle Jihlava byl Tomáš Kotrba před několika lety odvolán z pozice asistenta trenéra u mládežnického týmu pro nevhodné tréninkové metody.

Na zastupitelstvu města Jihlavy několik dní před pelhřimovským tréninkem vystupoval Tomáš Kotrba jako člen mládeže Dukly Jihlava. Upozorňoval zastupitele na situaci kolem registračních práv malých hokejistů.  Synovi Tomáše Kotrby zrušila Dukla Jihlava hráčskou registraci, malý hokejista může pokračovat v hokejové kariéře v kterémkoliv svazovém nebo soukromém hokejovém klubu.

Místostarosta Pelhřimova: Je to nová situace

Pelhřimovský místostarosta Josef Koch nechtěl situaci kolem tréninku jihlavského Tomáše Kotrby na pelhřimovském zimním stadionu blíže komentovat s tím, že se musí nejdříve blíže seznámit se situací.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů