Horácká multifunční aréna: Čas krajské podpory nebo krajských škrtů

Statutární město Jihlava má „první nástřel“ rozpočtu multifunční hokejové haly. Částka? Jeden a půl miliardy. Nyní do plánů Jihlavy na výstavbu multifunkční arény promluví Kraj Vysočina. Mohou nastat dvě základní varianty: podpora nebo škrty.

Varianta podpory multifunkční haly znamená dorovnání krajského příspěvku na úroveň příspěvku krajského města. Jinými slovy Kraj Vysočina nabídne částku kolem šesti set milionů korun. Jihlavský i krajský příspěvek dohromady dají miliardu a dvě stě milionů korun. Státní příspěvek může být kolem tří set milionů korun. A už jsme na očekávaném rozpočtu jeden a půl miliardy korun za multifunkční halu.

Druhou variantou může být cesta úspor. Kraj Vysočina nabídne příspěvek nižší, řádově kolem tří set milionů korun. Na úrovni státního příspěvku. Pak už záleží na krajské metropoli Vysočiny: budou nutné úsporné varianty.

Do začátku léta musí být jasno, zda-li se bude multifunkční aréna stavět nebo šetřit. Jihlava dostala od minulého zastupitelstva příslib přiměřené finanční podpory, současné krajské zastupitelstvo ukáže co to vlastně je přiměřená finanční podpora.

Záměr výstavby multifunkční hokejové arény se tak přesunuje z místní jihlavské politiky do politiky krajské. Každé rozhodnutí krajských zastupitelů Vysočiny budou muset politické strany a hnutí vysvětlovat svým voličů. Ať rozhodnou ve prospěch výstavby nebo ve prospěch úsporné varianty, jejich rozhodnutí ovlivní život obyvatel Vysočiny na desítky let dopředu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů