Hygienici pokračují v kontrolách hostů a restaurací Vysočiny

Dodržování vládních opatření v boji proti pandemii COVID-19 mají v kraji Vysočina na starost hygienici ve spolupráci s Policií ČR.

„Dosud jsme zkontrolovali asi šest desítek hostů a několik desítek restaurací,“ uvedl hygienik Jiří Kos. Zatím hygienici nemuseli přistoupit k udělování pokut za porušování vládních opatření. „Jednou z možností sankce je domluva, tuto formu používáme nejčastěji,“ dodal hygienik Kos.

Restauratéři nemusí podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) kontrolovat, zda jsou hosté testovaní, očkovaní nebo prodělali nemoc covid-19. Zodpovědnost bude na zákaznících, doklad budou muset předložit případné kontrole.

Při případné kontrole musí hosté zahrádek a restaurací s kontrolory spolupracovat, jinak jim hrozí spáchání přestupku maření výkonu úředního rozhodnutí. „Naše kontrolory doprovází hlídka Policie ČR, pokud by došlo k přestupkovému jednání, pak je to jejich starost,“ řekl hygienik Kos.

Kontroly dodržování vládních opatření v restauracích a pohostinství budou i nadále pokračovat. „Zaměříme se na podniky ve velkých městech,“ naznačil hygienik Kos.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů