ICOM transport nevyhrál dopravní tendr na Jihlavsku, stěžuje si antimonopolnímu úřadu

Dosavadní provozovatel autobusové dopravy na Jihlavsku společnost ICOM transport navrhla Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže přezkum postupu Kraje Vysočina při výběru smluvního dopravce na Jihlavsku pro období příštích deseti let.

„Mohu potvrdit, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes obdržel návrh na přezkoumání zadávacího řízení Kraje Vysočina na dopravní obslužnost v oblasti Jihlavska. Navrhovatel, kterým je dodavatel ICOM transport a.s., si stěžuje na výběr dodavatele, zejména na údajnou mimořádně nízkou nabídkovou cenu,“ informoval mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda.

Cena zakázky je v hodnotě přes půl miliardy korun. Postup dosavadního smluvního dopravce Kraje Vysočina ICOM transport ve výběrovém řízení potvrzuje dosavadní neoficiální informace, že nabídka jihlavského dopravce není pro Kraj Vysočina nejvýhodnější nabídkou pro zajištění dopravní obslužnosti na Jihlavsku.

Společnost ICOM transport už podepsala desetiletou smlouvu s Krajem Vysočina na dopravní obslužnost Bystřicka a Novoměstska. Uspěla i na Havlíčkobrodsku, kde nahradí dosavadního smluvního dopravce společnost Arriva.

Vyjádření Kraje Vysočina zjišťujeme.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů