Jaký luxus cestujících bude Kraj Vysočina vyžadovat u nového tendru na autobusy?

Kraj Vysočina připravuje nové zadání objednávky desetileté dopravní obslužnosti celého území. Měsíční ztráta způsobená soudními spory se odhaduje na pět až deset i více milionů korun.

Vyčíslený odhad ztráty lze orientačně propočítat z nabídky doslova pohádkových cen v tendru, který je dnes předmětem soudních sporů.

V praxi to znamená i nutnost nově definovat požadavky na kvalitu a pohodlí autobusů podle současných trendů autobusové dopravy. Například nová norma Euro 7 má platit už od roku 2025, pro autobusy o dva roky později.

Požadavek Kraje Vysočina bude pravděpodobně znít na nové autobusy při splnění zákonných požadavků. Požadovaný komfort pro cestující bude muset být definován už v připravovaném novém zadání. „Tentokrát lépe, férověji. Co nejširší zadání pro co nejširší typy moderních autobusů,“ přál si opoziční zastupitel Kraje Vysočina Radek Zlesák (ANO).

„Stačilo by mi dobré funkční topení a klimatizace, abych byla při cestách do rodného Větrného Jeníkova spokojená,“ uvedla krajská předsedkyně TOP09 Vysočina Martina Ochodnická.

Starostové a Nezávislí nebo Piráti zatím nezaujali ke komfortu cestujících politické stanovisko. „Nemám o tom aktuálně představu,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal (STAN).“Obraťte se na kolegu, který řeší administrativní věci,“ prohlásil krajský předseda Pirátů Pavel Kněžík.

Nové zadání desetiletého kontraktu na dopravní obslužnost Kraje Vysočina bude zveřejněno pravděpodobně někdy v průběhu jara. Výsledky by mohly být už na podzim.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů