Jihlava chystá možnost výstavby Sportovního areálu Bedřichov za stovky milionů korun

Lokalita Jihlava-Bedřichov u silnice k osadě Lesnov má velký sportovní potenciál do budoucna. Město Jihlava registruje zájem několika subjektů o stavbu sportovišť , který by nefinancovalo město, ale soukromý sektor, případně dotační programy. Konkrétně multifunkční florbalovou halu, hokejovou tréninkovou halu, hřiště s tribunami pro malou kopanou. „U těchto projektů by město pravděpodobně do záměrů přispělo zejména pouze bezplatným zapůjčením pozemků na desítky let,“ naznačil radní města David Beke.

Podle radního Beke by v lokalitě bylo potřeba předělat (a to už s přispěním města) přírodní fotbalové hřiště SK Bedřichov na hřiště s umělou trávou a vytvořit prostor pro cvičení dobrovolných hasičů. Lokalitu je také potřeba dopravně napojit, vyřešit zázemí sportovců i diváků, odkanalizovat apod.

„Proto jsme na celou lokalitu Sportovního areálu Bedřichov připravili společnou územní rozvahu, kde jsme pro jednotlivé záměry vydefinovali prostory. Podrobněji se již záměry rozpracovávají individuálně a podle finančních možností jednotlivých aktérů se bude území postupně zastavovat. V severní části území směrem k přivaděči se počítá s komercí a službami, který by mohli lokalitu vhodně doplnit,“ dodal radní Beke.

Zástavba celého území Sportovního areálu Bedřichov bude podle radního Beke stát nižší stovky milionů. „Jednotlivé části a záměry pak budou stát od jednotek milionu až po částky přesahující sto milionů. Nejdražšími záměry jsou obě haly, které ale budou financovány mimo rozpočet města,“ uvedl radní Beke.

Časový rámec výstavby sportovního areálu Bedřichov záleží na ekonomických podmínkách. „Taktika je být připraven a při vhodné konstelaci realizovat. Zájem je samozřejmě, aby to bylo co nejdříve,“ dodal radní Beke.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů