Jihlava chystá pro obyvatele nové odpadkové koše jako vánoční dárek

Ještě letos by se v krajské metropoli Vysočiny měly objevit nové kovové odpadkové koše. Autorem unikátního návrhu je jihlavský radní David Beke. Prototyp odpadkového koše už vyrábí firma Streetpark z Třebíče.

Radní Beke by si přál ,aby nové koše byly novoročním dárkem pro obyvatele města, proto zatím neodtajnil konkrétní podobu, pouze potvrdil přípravné práce a prozradil jakou barvu budou koše v centru mít.

„Trápí nás stav košů ve městě. S primátorem Ryškou jsme sehnali milion korun ze soukromých zdrojů na obnovu této části mobiliáře. Produkty, které se na trhu objevují nejsou z pohledu využití pro jihlavu ideální, proto jsme přistoupili k návrhu koše vlastního. U něj jsme uplatnili zkušenosti popelářů, odboru životního prostředí a respektovali jsme i názory architektů a památkářů. Návrh je v souladu i s manuálem veřejného prostoru, který v Jiihlavě máme i s budoucí revitalizací náměstí. Několik měsíců jsme při cestách po u nás i v zahraničí zkoumali afotografovali odpadkové koše a sbírali zkušenosti,“popsal přípravy radní David Beke.

Nový odpadkový koš by měl být univerzální s možností zavěsit na jeden sloupek i vice odpadkových košů. „Na prvním místě pro nás byla funkčnost a mnohostranost použití do různých prostor města. Od parku po sídliště,“ popsal vývoj prototypu radní Beke.

V průběhu podzimu by měl být na světě první prototyp a po jeho odsouhlasení i první série zhruba sedmi desítek odpadkových košů,. Nahradí koše stávající, které jsou na konci životnosti.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů