Jihlava chystá Vánoce s bezplatným kluzištěm na náměstí

Na základě zkušeností z minulých let a ve snaze připravit letošní akci v jiném formátu se od ledna letošního roku uskutečnilo na jihlavské radnici několik pracovních setkání, na kterých byla řešena nová podoba Vánoc v Jihlavě.

Z důvodu přinést na akci jiný pohled byl požádán o spolupráci pan Petr Píša, právě proto, že není přímo spjatý s místem a po velmi dobrých zkušenostech při pořádání Století proletí si v Jihlavě vyzkoušeli jeho neotřelé nápady.

Začátkem roku se uskutečnili tři setkání, na kterých byl přijat záměr předložený Petrem Píšou a který staví na myšlence stavby centrálního kluziště s přírodním ledem. Právě tato vize byla jednomyslně přijata a dále ji pracovní skupina pouze rozvíjela. Celkový záměr byl rozdělen do čtyř oblastí a budou dále pracovat dílčí týmy.

Leitmotivem letošních Vánoc by měla být mobilní přírodní ledová plocha, která má tvar kruhu a symbolizuje adventní věnec. Mobilní kluziště by oživilo centrum města, kterému by tím mohla být zaručena návštěvnost nejen během adventu, ale i po něm po celý leden (v době od 25. 11. 2019 do 2. 2. 2020).

Na kluzišti bude možné ideálně a komfortně bruslit do plus deseti stupňů Celsia (přírodní led) krátkodobě až do plus patnácti stupňů. Vzhledem k mírnému sklonu náměstí (převýšení asi metr na uváděný průměr), musí být pod kluzištěm vyrovnávací lešení.

V prvním roce plánuje Jihlava řešit kluziště pouze formou pronájmu a v případě osvědčení takovéhoto řešení může město v dalších letech kluziště koupit.

Pro první rok provozu bude pronájem a zajištění této služby společností HC Dukla Jihlava, spol. s r.o., jejímž je statutární město Jihlava stoprocentním vlastníkem a tato společnost má dlouholeté zkušenosti se péčí o ledovou plochu. Disponuje také odbornými zaměstnanci.

O zajištění provozu a obsluhy kluziště radnice jedná se společností HC Dukla Jihlava, kdy rada města rozhodla o zadání veřejné zakázky malého rozsahu podáním výzvy jednomu dodavateli, a to společnosti HC DUKLA JIHLAVA, na zajištění dodávky mobilního kluziště a na zajištění jeho provozu, souvisejících technologií a obslužných prostor na Masarykově náměstí v Jihlavě.

Zázemí pro kluziště (broušení, půjčování bruslí a úschovna zavazadel) řeší radnice se spolkem Dukla mládež Jihlava.

Předpokládaná doba provozu kluziště by byla od 9 hodin dopoledne do 21 hodiny večerní (8–14 školy, 14– 19 veřejnost – rodiny a děti, 19–22 dospělí). Bruslení by probíhala zdarma.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů