Jihlavská ČSSD údajně chystá zvýšení daně z nemovitostí pro rok 2016

penizeObyvatelé Jihlavy by už v příštím roce mohli sáhnout hlouběji do svých peněženek.  Pro rok 2016 by se v Jihlavě mohla zvýšit daň z nemovitostí. Na koaliční úrovni se o možnosti zvýšení daně z nemovitostí intenzivně vyjednává. Návrh na zvýšení místních daní údajně vychází od jihlavské ČSSD.

„Z mého pohledu je zvyšování daně z nemovitosti zcela nepřijatelné. A myslím, že mohu mluvit i za ostatní kolegy zastupitele z ODS,“ uvedl místopředseda jihlavské ODS David Beke.

Informace Občasníku o plánech zvýšit místní daně v Jihlavě potvrdili i další politici.

„Je to jeden z možných zdrojů. Diskutujeme v koalici. Já s tím vnitřně nesouhlasím. Diskuze probíhá. Výsledek je otevřený,“ prohlásil předseda lidovců Jaromír Kalina.

Předseda TOP09 Jihlava: na odůvodnění jsem zvědavý

Kothbauer„Jsem velmi zvědavý na odůvodnění takového kroku (zvýšení daňové zátěže obyvatel), a to zejména ze strany ODS a Fora Jihlava, což jsou strany, které se definují jako ekonomicky liberální. Obecně vzato jsou daně z nemovitostí v ČR poměrně nízké, nicméně jejich případné zvýšení by mělo jít ruku v ruce se snižováním zdanění práce, které je naopak velmi vysoké (sociální a zdravotní pojištění jsou ve skutečnosti také daně). Takovýto krok je však otázkou pro celostátní politiku. Potom je tedy nutné se zamyslet, čeho v Jihlavě chceme dosáhnout? Podle mého názoru by Jihlava měla být atraktivním místem pro život a lákat např. mladé lidi, aby se sem po svých studiích vraceli. Drtivá většina okolních měst a řada těch výrazně větších (Brno, Olomouc…) má nyní srovnatelné minimální zdanění nemovitostí. Pokud současná koalice koeficient pro jeho výpočet zvýší, vysílá tím lidem signál, že je jí atraktivita života v Jihlavě pro její občany vcelku jedno,“ komentoval informaci Občasníku předseda jihlavské TOP09 Kryštof Kothbauer.

Opozice: dokončíme překreslování struktury vedení radnice

Problém místních daní pro příští rok tak bude během podzimu dalším bojištěm, kde se vnitřně nejednotná koalice utká s opozicí. „Dotáhneme do konce svůj plán udělat alespoň z části koalice opozici,“ prohlásil lídr opozice Radek Popelka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů