Jihlavská nemocnice testuje umělou inteligenci pro sepisování lékařských zpráv

Mikrofon zachytí slova pacienta o zdravotních problémech a umělá inteligence přepíše mluvenou řeč do formy lékařského záznamu. Do jihlavské nemocnice míří virtuální asistenti pro sepisování lékařských zpráv.

„Lékař může věnovat více času pacientovi, zpráva je sepsána prakticky okamžitě. Odborný lékař ji potom odešle dál ideálně emailem. Přepis mluvené řeči pacienta může být navíc součástí lékařské dokumentace,“ popsal Zenon Sliwka ze společnosti Born Digital, která se dlouhodobě snaží zlepšovat zákaznickou zkušenost pomocí umělé inteligence.

“Díky řešení Born Digital a využití technologie GPT, které teď společně testujeme, už bude muset lékař zapisovat naprosté minimum. Umělá inteligence navíc vytvoří nejen zápis, ale i celou lékařskou zprávu a lékař se může věnovat tomu, na čem záleží nejvíc – a to je přímý kontakt, pozorování a navazování vztahu s pacientem,“ říká Jiří Schimmer, vedoucí oddělení cloudových technologií a infrastruktury v Nemocnici Jihlava.

Spolupráce vznikla v rámci projektu Digitální nemocnice společnosti Microsoft. Digitální nemocnice zahrnuje inovativní řešení specializovaná pro oblast zdravotnictví od třiceti technologických firem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů