„Jste z Rantířova? Tak to nejde nic…“

Na stížnosti a podněty obce Rantířov směrem k rozšíření výroby v místní průmyslové zóně začínají doplácet místní občané. „Jak řeknete na úřadě, že jste z Rantířova, tak je konec jednání. Nejde nic projednat,“ posteskl si občan z Rantířova na jednání místního zastupitelstva.

areál M-KovoObec Rantířov promeškala vlastní nečinností možnost vyjádřit své výhrady k rozšíření výroby firmy z místní průmyslové zóny. Obec Rantířov se odvolala proti rozhodnutí stavebního úřadu, když Kraj Vysočina rozhodnutí potvrdil, obec Rantířov zažalovala Kraj Vysočina.

Kolem poloviny února dorazila na jihlavský stavební úřad stížnost na činnost stavebního úřadu v Rantířově. Ze samotné odpovědi na stížnost je cítit silný tón stížnosti, která nepřímo útočí na čest a dobré jméno úředníků jihlavského Magistrátu.

Část odpovědi vedoucího stavebního úřadu Michala Jarco na stížnost z Rantířova:

„Rozhodně není pravdou, že by byly úseky povolovacího procesu obcházeny. Stavební úřad vede řízení přísně v souladu se zákonem a dodržuje všechny postupy, které mu stavební zákon ukládá. Slova jako „osamnělý bojovník“  a „pár rebelů“ nemohl vyslovit nikdo ze stavebního úřadu. Právě naopak. Okruh účastníků řízení stanovuje stavební úřad právě proto, aby se k záměru mělo možnost vyjádřit co nejvíce účastníků řízení.

Sami píšete, že požadujete, aby byly dodržovány zákony. Nechte proto stavební úřad, aby postupoval v souladu se zákonem a dovedl řízení o dodatečném povolení do konce. Stavební úřad je pouze provostupňovým správním orgánem a pokud se Vám jeho rozhodnutí nebude líbit, nebo pokud se budete domnívat, že nebylo vedeno v souladu se zákonem, můžete se proti rozhodnutí odvolat.

 

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů