Konání rychlodobra na jihlavské radnici: V létě Bus-pruh, v zimě uprchlíci

ruceKdyž je politická krize vládnutí na jihlavské radnici v nejvyšším stupni, začne rychlé konání dobrých skutků. V létě se zničeho nic objevil v Jihlavě sto metrový bus-pruh „odnikud nikam“ krátce po tom, kdy si dopravní náměstek pořídil služební auto se střešním nosičem kol. Služební bicykl ale od Magistrátu nedostal. Aby voliči mluvili o něčem jiném než o nákupu auta podle představ dopravního náměstka, objevil se bus-pruh pro zlepšení veřejné dopravy.

A tak mohou být spokojeni všichni: náměstek si pořídil služební auto podle svých představ a tak trochu mimo vnitřní předpisy Magistrátu pro nákup služebních vozidel. Veřejnost dostala bus-pruh.

V zimě se objevil „veletoč s vodou“: tak trochu zvláštní postup odboru správy realit (spadá do kompetence řízení dopravním náměstkem) a objevili se uprchlíci. Šlechetné gesto radnice zakrývá jiný větší problém radnice: vodárenské vztahy s městskou společností JVAK a starosti s vodárenským majetkem.

Městský vodárenský majetek stále provozuje kdosi, kdo jej provozovat nemá. Příjmy z provozování vodárenských trubek krajského města mají mířit do městské kasy, dočasně tečou stále stejným směrem.

Koalice teď připravuje sklizeň plusových bodů za sympatický přístup k uprchlíkům. Na vodárenské starosti politiků z jihlavské radnice se teď nebude nikdo moc vyptávat. Pozornost veřejnosti míří na uprchlíky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů