Kraj Vysočina připravuje cestářské autobusy do veřejné autodopravy

busKrajská správa a údržba silnic Vysočina by se podle informací Občasníku mohla stát veřejným autodopravcem. V polovině května byli vysočinští cestáři pověřeni vedením Kraje Vysočina přípravou finanční analýzy zajištění dopravní obslužnosti v části kraje Vysočina vlastními autobusy.

Informace Občasníku potvrdil ředitel cestářů Jan Míka. „První čísla o nákladovosti bychom měli mít do tří týdnů. Náčrt silných a slabých stránek finanční analýzy předáme Kraji Vysočina,“ řekl ředitel Míka.

Dopravní obslužnost v Kraji Vysočina zajišťuje více než dvacet autodopravců se závazkem veřejné služby. U soukromých autodopravců nemůže kraj Vysočina provádět analýzu ztráty, pouze ji hradí. Pokud by veřejnou autodopravu provozovala příspěvková organizace Kraje Vysočina může vedení kraje provádět analýzu ztrátovosti z pohledu zřizovatele příspěvkové organizace.

„Tlak je i ze strany řidičů a odborářů, aby se omezila fluktuace řidičů za volantem autobusů. Soukromí autodopravci mají vysokou fluktuaci řidičů často z důvodu nízkých platů. Říká se, že pomalu každý týden jezdí autobusovou linku jiný řidič. Bude záležet na kraji Vysočina, jak nás nasměruje. Nic není  pro cestáře jistého,“ dodal Míka.

„Pro účely zpracovávaných materiálů Veřejné dopravy Vysočiny si necháváme zpracovat podklady pro různě reálné scénáře budoucí organizace veřejné dopravy v regionu. Důvodem je např. jejich porovnání, zjištění dopadů do veřejných rozpočtů apod. Vstup KSUSV mezi veřejné dopravce není v současné době aktuální,“ sdělila mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů