Kraj Vysočina trojnásobně navýšil dotaci třebíčskému triatlonu

Jedenadvacet krajských center pro výchovu talentované mládeže (KCTM) si v roce 2022 rozdělí osm milionů korun na výchovu talentované mládeže. Jedno z největších meziročních navýšení podpory si připsal oddíl Triatlonu z Třebíče.

TJ Spartak Třebíč | Triatlon pro děti | Česká triatlonová asociace

Podpora zhruba čtyř desítek talentovaných dětí v Třebíči se meziročně zvýšila o neuvěřitelných 337 procent. Právě triatlon a atletika si připsali největší meziroční navýšení podpory pro výchovu talentované mládeže.

Data v tabulce jsou oficiálním údajem Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Z programu jsou nově podporovány také baseballisté z Třebíče, softballisté z Havlíčkova Brodu či taneční sport při TJ Sokol Bedřichov.

Výše poskytnutých finančních prostředků se pak v následujících letech bude vyvíjet dle stavu krajského rozpočtu a podle zájmu o vznik nových center.

“ Kraj Vysočina chce aktivně podporovat rozvoj sportovních talentů v jednotlivých odvětvích. Za tímto účelem je třeba nastavit financování center talentované mládeže s ohledem na potřeby a finanční náročnost jednotlivých sportů. V mnoha ohledech se tak napravují dlouholeté nepoměry mezi jednotlivými sporty, kdy třeba triatlon měl původně stejnou výši podpory jako šachy, ačkoliv dle objektivních ukazatelů je tento sport výrazně ekonomicky náročnější,“ uvedl radní pro oblast školství Jan Břížďala (Piráti).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů