Krajská knihovna: Finanční koncepce Kraje Vysočina a Havlíčkova Brodu jdou proti sobě

Kolem budoucnosti Krajské knihovny v Havlíčkově Brodě panují stále nejasnosti. Především ve finanční stránce celého projektu. Původní návrh Kraje Vysočina Havlíčkův Brod neschválil (více zde). Finanční představy Kraje Vysočina a města Havlíčkova Brodu jsou odlišné.

Místostarosta Jůzl (KDU-ČSL): jsem zděšen výroky o „době temna“ !

Na slova náměstka hejtmana Libora Joukla už reagoval havlíčkobrodský lídr lidovců Čeněk Jůzl:

Čeněk Jůzl„Jsem zděšen vyjádřením náměstka Joukla po pondělním hlasování brodského zastupitelstva ohledně smluv na výstavbu krajské knihovny. Jeho vyjádření o tom, že pro Brod nastává „doba temna“ je skandální a pro občany města naprosto nepřijatelné. Druhý muž kraje vyhrožuje občanům třetího největšího města, že jim zatrhne veškeré investice, protože nehlasovali podle jeho gusta. Je to názorná ukázka toho, jak na kraji funguje socialistická a komunistická koalice, pokud jim není někdo po vůli. Občané, i Havlíčkova Brodu, si platí tyto volené zástupce ze svých daní a očekávají, že část peněz půjde spravedlivě i na zlepšení jejich života v jejich městě,“ řekl místostarosta Havlíčkova Brodu Čeněk Jůzl.

Pro návrh smlovu ve variantě předložené Krajem Vysočina hlasovali jen brodští sociální demokraté a opoziční zastupitelé hnutí ANO.

„Byla tam nastavená krajská koncepce, která pro nás byla přijatelná. My nejsme v H. Brodě v situaci, kdybychom rozhodovali. To je rukách Rady města Havlíčkova Broda. Do nové strategie Rady města Havlíčkova Brodu jsme neměli možnost zapracovat naše připomínky,“ řekl krajský předseda hnutí ANO Josef Kott.

Pracovní jednání zastupitelstva Havlíčkova Brodu upravilo finanční smlouvu na stavbu Krajské knihovny mezi městem Havlíčkův Brod a Krajem Vysočina.

„Vážili bychom si projednání na Krajském zastupitelstvu. Z návrhu jasně vyplývá zájem H. Brodu,“dodal starosta Tecl.

Samotné projednání na zastupitelstvu Kraje Vysočina nebude jednoduché, podklady musí krajští zastupitelé dostat nejméně sedm dní předem. Návrhy Havlíčkova Brodu odešly na Kraj Vysočina v pátek, zasedání zastupitelstva je v úterý. Ani Rada Kraje Vysočina zřejmě nestihne projednat návrh Havlíčkova Brodu před jednáním krajského zastupitelstva.

„Současný návrh města Havlíčkův Brod a návrh Kraje Vysočina jdou proti sobě,“ řekl Občasníku náměstek hejtmana Libor Joukl.

Podle informací Občasníku se bude situací kolem financování Krajské knihovny v Havlíčkově Brodě znovu zabývat Rada města. Pro společný návrh musí zvednout ruku třináct zastupitelů Havlíčkova Brodu a třiadvacet zastupitelů Kraje Vysočina.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů